نماد سایت دکتر مونا نوروزی

سفید کردن دندان یا بلیچینگ در تهران چگونه انجام می شود؟

بلیچینگ دندان در تهران

بلیچینگ در تهران یا همان سفید کردن دندان ها، روشی است که باعث از بین رفتن زردی و بد رنگی های دندان ها می شود. با این روش می‌توان به راحتی لبخندی درخشان‌تر و جذاب‌تر داشت. سفیدی دندان ها موجب افزایش اعتماد به نفس در افراد می­ شود و از آنجایی که نقش زیادی در زیبایی صورت دارد، به شما کمک می نماید تا لبخندی زیبا را به دیگران هدیه نمایید.

عوامل گوناگونی وجود دارد که باعث تغییر رنگ و کدر شدن دندان ها به مرور زمان می شوند. یکی از مهم ترین عواملی که بر روی رنگ دندان ها تاثیر گذار است، مواد غذایی با رنگ دانه های مختلف است. بسیاری از مواد غذایی شامل رنگ دانه هایی هستند که مستقیما پس از جویده شدن به مینای دندان می‌چسپند و در دراز مدت باعث تغییر رنگ دندان ها می شوند.

امروزه روش های متفاوتی برای ترمیم و زیبایی دندان ها از قبیل لمینت سرامیک، لمینت کامپوزیت، بلیچینگ دندان، روکش تمام سرامیک دندان و ترمیم همرنگ دندان ها موجود است که با توجه به تشخیص دندانپزشک متخصص، بهترین و مناسب ترین درمان برای بیمار انتخاب می شود. اگر شما نیز جزو آن دسته از افرادی هستید که دندان هایی مرتب دارید، اما از رنگ دندان های خود خجالت می کشید، در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر با سفید کردن دندان ها آشنا شوید.

انواع روش های انجام بلیچینگ در تهران

بلیچینگ دندان در منزل به چه صورت است؟

در بلیچینگ از چه موادی استفاده می شود؟

نحوه سفید شدن دندان توسط مواد شیمیایی بلیچینگ

عوارض بلیچینگ دندان

مزایا بلیچینگ دندان

قیمت بلیچینگ در تهران

مراقبت های لازم بعد از بلیچینگ در تهران

دوام سفیدی دندان ها بعد از بلیچینگ در تهران

چه زمان دندان های ما به بلیچینگ یا سفید کردن دندان نیاز دارند؟

سوالات متداول بلیچینگ دندان در تهران

انواع روش های انجام بلیچینگ در تهران

بلیچینگ روشی است برای سفید کردن دندان ها که به دو روش، بلیچینگ در مطب توسط پزشک یا بلیچینگ در خانه توسط خود فرد انجام می ­شود. در روش اول یا همان بلیچینگ در مطب، سفید کردن دندان ها توسط دندانپزشک با استفاده از مواد قویتر و با غلظت بیشتر صورت می گیرد. برای رسیدن به نتیجه مطلوب، بهتر است این عمل طی چند جلسه و با فاصله زمانی حداقل یک هفته انجام گیرد.

از جمله مزایای این روش نسبت به روش خانگی آن این است که سرعت انجام کار در مطب بیشتر است و همچنین این کار با محافظت از لثه ها، زیر نظر متخصص دندانپزشک صورت می گیرد. در روش بلیچینگ خانگی، غلظت مواد استفاده شده کمتر است و زمان بیشتری طول می کشد تا درمان تکمیل شود.

بلیچینگ دندان در منزل به چه صورت است؟

برای بلیچینگ در منزل، ابتدا دندانپزشک قالب دندان های شما را می گیرد و وسیله ای به نام تری بلیچینگ می سازد. این وسیله مانند دندان ها شفاف می باشد و بیمار هر شب ماده پراکسید کربامید را که مواد بلیچینگ خانگی می باشد، درون آن قالب ریخته و در ناحیه مربوطه قرار می دهد. این روش برای کسانی که دندان های حساس تری دارند مناسب تر است.

از جمله مزایای این روش نسبت به بلچینگ در مطب این است که زمان ماندگاری مواد بر روی دندان ها بیشتر از مدت زمانی است که در مطب هستید. لازم به ذکر است که به طور معمول و در بیشتر افراد، زمان لازم جهت سفید شدن دندان ها دو هفته به طول می انجامد. هر چند ممکن است در بعضی افراد بسته به عامل بد رنگی دندان این مدت زمان بیشتر شود.

در بلیچینگ از چه موادی استفاده می شود؟

ماده اصلی سفیدکننده دندان، پر اکسید هیدروژن است که باعث اکسید شدن رنگدانه های رسوب کرده می گردد و به مرور زمان، این ماده به قسمت های زیرین مینا و عاج دندان نفوذ کرده و باعث سفید شدن دندان ها می شود. پراکسید کربامید ماده ای است که در بلیچینگ خانگی از آن استفاده می شود و با موادی که در مطب و توسط پزشک مورد استفاده قرار می گیرد، متفاوت می باشد، زیرا مدت زمانی که مواد بر روی دندان ها می ماند، بیشتر است. در نتیجه باید از موادی ضعیف تر استفاده کرد تا هیچ آسیبی به مینای دندان وارد نشود.

نحوه سفید شدن دندان توسط مواد شیمیایی بلیچینگ

در این روش درمانی، ابتدا دهان و دندان توسط دندان پزشک معاینه و در صورت نیاز، ترمیم های لازم انجام می شود و پس از آن، دندان ها جرمگیری و آماده انجام درمان بلیچینگ خواهند شد. سپس برای جلوگیری از تماس مواد اکسیدکننده با لثه ها، از ژل های محافظ مخصوصی استفاده می شود که با مهارت بر روی لثه قرار می گیرد و با نور آبی محکم می گردد. در نهایت مواد بلیچینگ با غلظت بالا و برای زمان کوتاه و مشخصی بر روی دندان قرار می گیرند.

عوارض بلیچینگ دندان

این روش برای دندان ها هیچ ضرری ندارد. در واقع بلیچینگ بدون اینکه آسیبی به خود دندان وارد کند، رنگدانه های رنگی را از روی سطح دندان برمی دارد و رنگ دندان را سفید می کند. تنها عارضه این روش، حساسیت دندان ها می باشد که به راحتی قابل بازگشت است و تنها برای بعضی افراد ممکن است رخ دهد. راه حل آن، استفاده از مواد ضد حساسیت دندان است که در صورت بروز این مشکل، دندانپزشک برای شما تجویز می کند.

مزایا بلیچینگ دندان

بسیاری از افراد برای داشتن یک لبخند زیبا و دندان های سفید، از این روش استفاده می کنند، چراکه یک روش خوب برای سفید شدن دندانها است. از جمله مزایای این روش می توان به بی خطر بودن و عدم آسیب و تراش مینای دندان اشاره کرد. همچنین یکی از ساده ترین روش های سفید کردن دندان نیز می باشد. مقدار سفیدی دندان ها بعد از انجام بلیچینگ به عواملی مانند تعداد دفعات انجام آن، جنس دندان ها و نوع رنگدانه های رسوب کرده بین دندانها بستگی دارد و به طور کلی می توان گفت، دندان ها از یک درجه تا چندین درجه روشن تر می شوند.

قیمت بلیچینگ در تهران

سفید کردن دندان می تواند از عوامل بسیار مهم در افزایش زیبایی بیمار باشد. هزینه این روش بسیار مقرون به صرفه است و علاوه بر مؤثر بودن در زیبایی دندان، کمترین آسیب را به آن می رساند و امکان تکرار نیز وجود خواهد داشت. قیمت این روش در دندانپزشکی ها متغیر است و بستگی به میزان زردی دندان ها، مقدار موادی که مورد استفاده قرار می گیرد، مدت زمان و تعداد جلسات مراجعه دارد. دکتر مونا نوروزی، متخصص دندان پزشکی ترمیمی و زیبایی، با بررسی دقیق و با بهترین قیمت، دندان هایی سفید و زیبا را به شما هدیه می دهد.

مراقبت های لازم بعد از بلیچینگ در تهران

برای جلوگیری از التهاب لثه تا چند ساعت پس از انجام این روش درمانی، حتما لثه های خود را با آب گرم تمیز نمایید. همچنین از خوردن غذاهای حاوی رنگدانه تا حداقل ۴۸ ساعت بپرهیزید. در چند روز اول از خمیر دندان ضد حساسیت استفاده نمایید و دندان ها را حتما روزی دوبار بشویید. تا یک هفته پس از درمان، از خوردن آب لیموی تازه و آب سیب خودداری کنید و بعد از هر نوشیدنی و خوراکی مسواک بزنید. عدم توجه به بهداشت دهان و دندان از عواملی هستند که باعث می شوند دندان هایتان در مدت زمان کوتاهتری به رنگ اولیه خود بازگردد.

دوام سفیدی دندان ها بعد از بلیچینگ در تهران

دوام سفیدی دندان ها بعد از این روش درمانی کاملا بستگی به رعایت بهداشت دندان ها توسط بیمار دارد. به طور مثال میزان مصرف نوشیدنی های حاوی رنگدانه، همچون چای و قهوه بسیار مهم است. اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که زیاد به نوشیدن چای و قهوه عادت دارید، حتما بعد از استفاده، دندان های خود را بشویید.

همچنین میزان مسواک زدن و رسیدگی به دندان ها از دیگر عوامل موثر در دوام بلیچینگ می باشد. جنس دندان ها نیز می تواند در زمان ماندگاری سفیدی دندان ها تاثیر گذار باشد، یکدست نبودن سایز و زبری سطح مینای دندان، باعث رنگ گرفتگی بیشتر دندانها می شود.

چه زمان دندان های ما به بلیچینگ یا سفید کردن دندان نیاز دارند؟

امروزه سفید کردن دندان های زرد برای کسانی که به بهداشت دهان و دندان خود اهمیت می دهند و به خصوص برای جوانان، بسیار اهمیت پیدا کرده است. اگر شما نیز جزو آن دسته از افرادی هستید که به دنبال روش هایی با کمترین عوارض، کمترین هزینه و بیشترین بازدهی هستند، استفاده از این روش می تواند گزینه ی مناسبی باشد. همچنین اگر دندان هایی مرتب و خوش فرم دارید و نمی خواهید از درمان های دیگر نظیر کامپوزیت و لمینت دندان برای سفید کردن دندان ها استفاده کنید، این روش بهترین انتخاب است.

جمع بندی

عوامل مختلفی از جمله سیگار کشیدن، عادات بد غذایی، عدم رعایت بهداشت دهان و دندان و مصرف بیش از حد نوشیدنی های قندی، باعث می­ شوند تا رنگ دندان ها سریع­تر زرد شوند. حتی ممکن است افرادی که مرتب از مسواک و نخ دندان استفاده می­کنند، باز هم در اثر عوامل محیطی و مواد غذایی، دچار زردی دندان شوند و برای رفع این مشکل به پزشک مراجعه کنند.

بلیچینگ دندان در تهران را می توان به عنوان یکی از روش های اصلاح طرح لبخند عنوان کرد. در این روش بدون آسیب دیدن و تراش دادن، دندان ها را سفید می کنند. به طور کلی سفید کردن دندان ها, از محبوبیت بالایی برخوردار است زیرا سفیدی دندان ها به طور ناخودآگاه، نشانه ای از جوانی و زیبایی بر شمرده می شود و در زیبایی چهره تاثیرات بسیاری دارد. خانم دکتر مونا نوروزی، متخصص ترمیمی و زیبایی دندان، با مشاوره و بررسی وضعیت فیزیکی دندان ها و با بهترین مواد، لبخندی زیبا را به شما هدیه می دهد.

سوالات متداول بلیچینگ دندان در تهران

سفید کردن دندان یا بلیچینگ دو روش دارد، که بسته به شرایط بیمار انتخاب می شود. توصیه دندانپزشکان متخصص برای گرفتن بهترین نتیجه با ماندگاری بالا، انجام هر دو روش است. به گفته آنها، پس از انجام بلیچینگ در مطب، بلیچینگ در خانه را انجام دهید تا نتایجی ماندگارتر و دائمی تر کسب کنید.

قیمت این روش در دندانپزشکی ها متغیر بوده است و بسته به میزان زردی دندان ها، مقدار موادی که مورد استفاده قرار می گیرد، مدت زمان و تعداد جلسات مراجعه دارد.

دوام سفیدی دندان ها بعد از این روش درمانی، بستگی به رعایت بهداشت دندان ها و عادات غذایی بیمار دارد. جنس دندان ها نیز می تواند در زمان ماندگاری سفیدی دندان ها تاثیر گذار باشد. به طور کلی می توان گفت بعد گذشت دو الی سه سال، دندان ها دوباره نیاز به بلچینگ دارند. به طور کلی لازم است برای تثبیت سفیدی دندان، هر چند وقت یکبار درمان را تکرار کنید.

خیر، این روش هیچ گونه عارضه ای جدی و دائمی برای دندان ها ندارد. تنها ممکن است در بعضی افراد باعث حساسیت دندان ها شود که این عارضه موقت می باشد و به راحتی قابل درمان است.

در گذشته برای سرعت بخشیدن به عمل سفید کردن دندان ها از لامپ های فرابنفش استفاده می شد، اما امروزه و با پیشرفت تکنولوژی از هالوژن های متمرکز شده و بی خطر استفاده می شود که نور مرئی بوده و هیچ گونه عوارضی دربر نخواهد داشت. تنها این نکته حائز اهمیت است که نور زیاد برای چشم ها می تواند مضر باشد و برای پیشگیری از ایجاد هرگونه عارضه ای، بیمار حین درمان از عینکی مخصوص استفاده می کند.

دندان های انسان تا قبل از سن ۱۸ سالگی عاج و مینای بالغ شده ای ندارند، در نتیجه دندانپزشکان این روش سفید کردن دندان را بعد از ۱۸ سالگی انجام می دهند.

پاسخ به این سوال بسته به شرایط بیمار، میزان بد رنگی دندان ها و روش انتخابی دارد. اگر این روش در مطب صورت گیرد، بعضی افراد با یک جلسه، طی یک ساعت به نتیجه دلخواه خود می رسند، اما در بعضی افراد ممکن است به یک جلسه مجدد برای بلیچینگ در مطب و یا درمان تکمیلی بلیچینگ در منزل نیاز باشد. اگر روش خانگی آن را انتخاب کنید، این درمان ممکن است حدود دو الی سه هفته به طول انجامد.

پاسخ قطعی برای این سوال نمی توان داد، زیرا میزان سفیدی دندان ها بعد از بلیچینگ بستگی به جنس و میزان لکه های دندان دارد، اما به طور کلی دندان ها از یک تا چند درجه روشن تر می شوند.

برای کسب نتیجه بهتر در بلیچینگ، بهتر است قبل از آن به دندانپزشک جهت ترمیم پوسیدگی ها در صورت لزوم و جرم گیری مراجعه شود. لازم به ذکر است که این روش بر روی دندان های کامپوزیت شده، لمینت سرامیکی، روکش های دندانی و پرکردگی ها بی تاثیر است.

توصیه می شود این روش درمانی به دلیل استفاده از مواد شیمیایی، قبل یا بعد از دوران بارداری صورت گیرد.

خیر، این روش بدون هیچ آسیبی به مینای دندان، قابل انجام است، اما اگر لکه های دندانی در لایه های عمیق مینای دندان اتفاق افتاده باشد، دندانپزشک سطح مینای دندان را به مقدار خیلی کمی با خمیرهای ساینده مخصوص می تراشد تا بدرنگی‌های سطحی را حذف کند.

خروج از نسخه موبایل