روش های اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند یا همان طراحی لبخند، به مجموعه فعالیت هایی که برای زیباتر کردن دندان ها هنگام لبخند توسط دندانپزشک انجام می شود، می گویند. انواع روش های اصلاح طرح لبخند با هدف زیبایی و ترمیم دندان های آسیب دیده می باشد و با توجه به تشخیص دکتر دندانپزشک، بهترین روش برای بیمار انجام می شود. خانم دکتر مونا نوروزی، متخصص ترمیمی و زیبایی دندان، با مشاوره و بررسی وضعیت فیزیکی دندان های بیمار، بهترین روش اصلاحی را پیشنهاد خواهند کرد.

انواع روش های اصلاح طرح لبخند

هزینه انواع روش های اصلاح طرح لبخند

عوارض انواع روش های اصلاح طراحی لبخند

بهترین روش های اصلاح طرح لبخندانواع روش های اصلاح طرح لبخند

یکی از موضوعاتی که امروزه بسیار از افراد جامعه به آن توجه می کنند، داشتن لبخندی زیبا است. داشتن دندان هایی سفید و یکدست باعث افزایش زیبایی صورت و همچنین افزایش اعتماد به نفس می شود. روش های گوناگونی برای زیبا سازی لبخند وجود دارد که در ادامه بیشتر به این روش ها می پردازیم. این نکته لازم به ذکر است که تمامی این روش ها با هدف رفع عیوب و نقص‌های دندان، لثه، فک و افزایش زیبایی و جذابیت چهره و لبخند می باشند.

کامپوزیت ونیر

کامپوزیت ونیر در واقع یک لایه نازک مواد کامپوزیتی است که برای تغییر رنگ و اصلاح فرم دندان ها در طراحی لبخند استفاده می شود. این روش در یک روز و در مطب دندان پزشکی قابل انجام است که در اکثر موارد نیازی به تراش دندان ها نمی باشد.

لمینت سرامیکی

لمینت سرامیکی لایه نازکی است که برای هر فرد به طور اختصاصی ساخته می شود و بر روی دندان های طبیعی قرار می گیرد. برای این کار معمولا به میزان بسیار کم دندان ها تراشیده می شوند. میزان این تراش با توجه به تشخیص دندانپزشک متخصص و شکل دندان ها متفاوت است.

بلیچینگ

بلیچینگ یا همان سفید کردن دندان ها، روشی است که باعث از بین رفتن زردی و بد رنگی های دندان ها می شود. سفیدی دندان ها موجب افزایش اعتماد به نفس در افراد می­ شود و از آنجایی که نقش زیادی در زیبایی صورت دارد، به شما کمک می نماید تا لبخندی زیبا را به دیگران هدیه نمایید.

ترمیم همرنگ دندان

همانطور که از اسم آن پیدا است، مواد مورد استفاده در این روش، همرنگ دندان بوده که از ویژگی های بارز این روش می باشد و عیوب دندان را بدون مشخص بودن می پوشاند. ترمیم همرنگ دندان عموما برای مواردی از جمله ترمیم دندان های ترک خورده و شکسته، اصلاح پوسیدگی های دندان، خوردگی های جزئی و دیگر آسیب هایی از دندان که به صورت سطحی می باشند، کاربرد دارد.

روکش های تمام سرامیک زیبایی

روکش های تمام سرامیکی بدون داشتن بد رنگی های فلزی، برای دندان هایی با تخریب زیاد که در قسمت لبخند نمایان می شوند، مورد استفاده قرار می‌گیرند. این روکش ها که شباهت بسیار زیادی به دندان های طبیعی دارند، با دیگر دندان ها یا لمینت های بیمار، از نظر رنگ و فرم تفاوتی ندارند.

انواع روش های اصلاح طرح لبخندهزینه انواع روش های اصلاح طرح لبخند

هزینه طراحی لبخند بسته به نوع درمان و با توجه به میزان و نوع ناهنجاری فک و دندان، طول درمان، وضعیت فک، تعداد دندان های درگیر، زمان مراجعه بیمار و غیره متفاوت است. اگر اصلاحات تنها با سفید کردن دندان ها و یا یک ترمیم ساده تکمیل شود، هزینه بالایی نخواهد داشت، اما در ناهنجاری های شدید فکی و دندانی، نسبت به روش های ترمیمی انتخابی، هزینه ها متفاوت خواهد بود.

به طور مثال هزینه لمینت سرامیک نسبت به هزینه لمینت کامپوزیت به دلیل مواد مورد استفاده در این روش ها کمی متفاوت است. اگر دندان هایی مرتب و در عین حال بد رنگ دارید، پیشنهاد ما به شما سفید کردن دندان است. هزینه بلیچینگ نسبت به دیگر روش ها در طراحی لبخند کمتر می باشد، اما تنها برای کسانی مناسب است که دندان هایی یکدست و ردیف داشته باشند و نیازی به تغییر فرم دندان هایشان نباشد.

عوارض انواع روش های اصلاح طراحی لبخند

در کنار فوایدی که قبلا به آنها اشاره کردیم، برخی از روش‌های طراحی لبخند ممکن است دارای عوارضی ‌باشد که در این‌جا به چند نمونه از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

  • یکی از روش های مرتب کردن دندان ها، ارتودنسی می باشد. در این روش اگر فک بیمار کوچک باشد، پزشک مجبور به کشیدن یک یا چند دندان خواهد بود.
  • سفید کردن دندان ها به روش بلیچینگ، با استفاده از ماده‌ شیمیایی می باشد که ممکن است به طور موقت باعث افزایش حساسیت دندان ها شود. در این صورت با مشورت دندان پزشک و رعایت مراقبت های بعد از بلیچینگ، می توان این حساسیت را کاهش داد و از بین برد.
  • از دیگر مواردی که حتما باید به آن توجه کنید، موادی است که برای پرکردن دندان و یا کاشت دندان از آن‌ها استفاده می‌کنند. مراقب باشید جایی که می‌روید حتما از مواد مرغوب استفاده کنند که به بدن و یا دندان آسیب کمتری بزند.

هزینه روش های اصلاح طرح لبخندجمع بندی

در این مطلب درباره انواع روش های اصلاح طرح لبخند خواندیم. طراحی لبخند برای کسانی که از دندان هایی نافرم، کج، شکسته، پوسیده و یا کسانی که هنگام لبخند، لثه هایشان بسیار نمایان می شود مناسب است. با انتخاب یکی از این روش ها، به لبخندی زیبا، دندان هایی سفید و یکدست دست می یابید که به افزایش اعتماد به نفس شما بسیار کمک می کند.

هر یک از روش های طراحی لبخند، کاربرد خاصی دارد که برای کسب اطلاعات بیشتر، می توانید تفاوت های لمینت سرامیک و لمینت کامپوزیت را مطالعه نمایید. به طور کلی برای انتخاب روش مناسب و کسب بهترین نتیجه، نیاز به مشاوه با دندانپزشک دارید. تمامی این روش ها با هدف زیبایی صورت و لبخند است. اگر می خواهید با هزینه معقول و منصفانه و پیش یکی از بهترین متخصصان دندانپزشکی زیبایی، لبخندی زیبا داشته باشید، می توانید به کلینیک دکتر مونا نوروزی مراجعه نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *