روکش تمام سرامیک در تهران

روکش تمام سرامیک در تهران یکی از راه های زیبایی دندان ها می باشد که به افزایش اعتماد به نفس افراد نیز کمک می کند. در گذشته روکش هایی با جنس رویه سرامیک و بیس فلز ساخته می شدند که از نظر زیبایی، با روکش های تمام سرامیک بسیار متفاوت و دارای عیوب بودند. به طور مثال روکش های فلز سرامیکی، ظاهری متفاوت با دندان های طبیعی داشتند و به راحتی قابل تشخیص بودند و همچنین به مرور زمان، باعث تیرگی لثه و دندان ها می شدند و برای نصب بر روی دندان ها، باید دندان را بسیار می تراشیدند.

روکش های تمام سرامیکی بدون داشتن بد رنگی های فلزی، برای دندان هایی با تخریب زیاد که در قسمت لبخند نمایان می شوند، مورد استفاده قرار می‌گیرند. این روکش ها که شباهت بسیار زیادی به دندان های طبیعی دارند، با دیگر دندان ها یا لمینت های بیمار، از نظر رنگ و فرم تفاوتی ندارند. متخصص دندانپزشک زیبایی با معاینه و بررسی میزان تخریب دندان ها، تصمیم می‌گیرد که آن ها نیاز به روکش دارند یا با استفاده از لمینت ( پوسته نازک سرامیکی) ترمیم می شوند؛ تا در مقابل شکست های بعدی استحکام لازم را داشته باشند.

انواع روکش های تمام سرامیک در تهران

روش نصب روکش سرامیک در تهران

تعداد جلسات درمان با روکش تمام سرامیک زیبایی

تراش دندان ها در روکش فول سرامیک

طول عمر روکش فول سراميک

بهترین زمان استفاده از روکش های تمام سرامیکی زیبایی

قیمت روکش تمام سرامیک در تهران چقدر است؟

کدام نوع از روکش های سرامیکی انتخاب بهتری برای دندان های شماست؟

کاربرد روکش‌های تمام سرامیک در تهران

مراقبت پس از درمان روکش سرامیکی دندان

مزایای روکش‌های سرامیکی

معایب روکش تمام سرامیک

انواع روکش های تمام سرامیک در تهران

با پیشرفت علم و تکنولوژی، روکش های تمام سرامیکی، به عنوان یکی از بهترین گزینه ها برای جایگزینی با روکش های فلز سرامیکی معرفی شدند که دیگر آن معایب گذشته را ندارند. این روکش ها به دلیل عدم داشتن فلز، دقیقا شبیه به دندان های طبیعی می باشند.

امروزه بسیاری از افراد از زردی، کج بودن و لب پریدگی دندان های خود ناراضی هستند، روش های مختلفی برای اصلاح طرح لبخند و برطرف نمودن عیوب ظاهری دندان از جمله لمینت سرامیک، کامپوزیت دندان، بلچینیگ یا سفید کردن دندان، ترمیم همرنگ دندان و … وجود دارند که روکش دندان سرامیکی نیز یکی از این روش ها می باشد. روکش های دندان که امروزه مورد استفاده قرار می گیرند، تمام سرامیک بوده و دارای انواع مختلفی نیز می باشند. هر کدام از آنها بر اساس جنس و ترکیبات، دارای ویژگی هایی هستند که در ادامه بیشتر با آنها آشنا می شویم.

روکش زیرکونیا

این روکش با موادی از جنس اکسید زیرکونیوم تهیه می شود که پس از قالب گرفتن از دندان های بیمار توسط خمیر چینی، ساخته می‌شود. از ویژگی های این روش می توان به مقاومت بالا و عدم شفافیت اشاره کرد که نداشتن شفافیت، سبب شباهت بسیار نزدیک آن به دندان طبیعی می شود.

روكش ايى ماكس

از دیگر روکش های سرامیکی است که با موادی از جنس لیتیوم دی سیلیکات ساخته می شود. ابتدا قالب دندان‌‌های بیمار گرفته می شود و پس از ذوب مواد، آن را درون قالب ریخته و هنگامی که سرد شد، از قالب جدا می کنند. این روکش ها شفافیت و زیبایی ظاهری بسیاری دارد، اما یکی از عیوب آن، استحکام و مقاومت پایینش است.

روکش کادکام

یکی دیگر از انواع روکش های دندان از جنس سرامیک، روکش کادکام است. ساخت این روکش به این صورت است که پس از اسکن دندان های بیمار بر روی کامپیوتر، قالب دندان‌‌ها به صورت مجازی طراحی می‌شود. سپس با استفاده از دستگاه تراشی که به کامپیوتر وصل است، بلوک سرامیکی شکل می گیرد. از مزیت های این روش سرعت ساخت آن است که طی چند ساعت و در مطب تهیه می شود، اما در عین حال دارای معایبی نیز می باشد. از جمله معایب این روش، تک رنگ بودن آن است که باعث می شود شباهت زیادی به دندان های طبیعی نداشته باشد.

روكش لومينيرز

این نوع روکش ها علاوه بر استحکام بالا، بسیار نازک هستند، به همین دلیل نیازی به تراش دندان ها نمی باشد از جمله معایب این روش می توان به هزینه بالا و مدت زمان آماده سازی آن اشاره کرد. آماده سازی این نوع روکش ها به زمان طولانی نیاز دارد، زیرا تنها در آمریکا ساخته می شوند و دندانپزشک پس از قالب گیری دندان های بیمار، باید آن را به آمریکا ارسال نماید تا روکش ها ساخته شوند.

روكش بريليانس

این نوع روکش ها در واقع نسل جدیدی از روکش های لومينيرز هستند و به دلیل ضخامت بسیار کمی که دارند، هنگام نصب نیازی به تراش دندان نمی باشد. همچنین از استحکام بالایی برخوردارند و از نظر ظاهری بسیار شفاف و طبیعی می باشند.

هر کدام از روکش های سرامیکی، مزایا و معایب خود را دارند. در نتیجه برای گرفتن بهترین تصمیم و انتخاب نوع روکش، ابتدا باید شرایط بیمار را سنجید. به طور مثال اگر مقاومت بالا مد نظر است، بهترین انتخاب می تواند روکش هایی از جنس زیرکونیا باشد و یا برای کسانی که به دنبال روکش هایی با حداقل تراش باشند، بهترین گزینه روکش های بريليانس و لومينيرز است.

روش نصب روکش سرامیک در تهران

پس از آماده سازی و تراشیدن دندان ها برای روکش، دندانپزشک قالب دندان های شما را می گیرد و به لابراتور مورد نظر برای ساخت می فرستد که این زمان معمولا بین دو الی سه هفته به طول می انجامد. در این مدت، دکتر برای شما روکشی موقت ساخته و بر روی دندان هایتان نصب می کند. پس از آماده شدن روکش نهایی، ابتدا باید نحوه قرار گرفتن آن روی دندان و تناسب انداره آن با دیگر دندان ها بررسی شود. در صورتی که هم شما و هم دندانپزشکتان از روکش راضی باشید، ابتدا درون روکش دندان را چسب دائم دندانپزشکی ریخته می شود، سپس روی دندان قرار می گیرد.

انواع روکش های تمام سرامیک در تهران تعداد جلسات درمان با روکش تمام سرامیک زیبایی

انجام روکش سرامیکی دندان ها حدودا دو الی سه جلسه به طول می انجامد. ابتدا دندان ها تراش می خورند و پس از قالبگیری، آن را به لابراتوار جهت ساخت می فرستند. در جلسه دوم و پس از ساخت، بیمار آن را بر روی دندان هایش امتحان می کند و تغییرات لازم را می گوید. در جلسه سوم، نصب نهایی روکش صورت می گیرد. در روکش های کادکام، جلسه اول و دوم طی یک جلسه اتفاق می افتد. به طور کلی مراحل ساخت روکش تا نصب نهایی آن حدودا دو هفته به طول می انجامد و در طی این مدت، برای بیمار روکش های موقت ساخته می شود.

نحوه نصب روکش تمام سرامیک در تهران

تراش دندان ها در روکش فول سرامیک

هنگامی که دندان ها دچار پوسیدگی ها شدید و یا شکستگی می شوند، تنها راه درمان و ترمیم ظاهر دندان ها، روکش می باشد. به همین علت تراش دندان ها در این روش بسیار بیشتر از دیگر روش ها، همچون لمینت دندان است. مقدار تراش در این روش حدودا ۲ میلیمتر دور تا دور دندان می باشد.

طول عمر روکش فول سراميک

طول عمر روکش های دندان مانند دیگر خدمات دندانپزشکی، کاملا بسته به نحوه مراقبت و رعایت بهداشت دهان و دندان توسط بیمار دارد. بهتر است پس از انجام این روش درمانی، حتما به توصیه های دندانپزشک برای مراقبت و حفظ روکش ها توجه کنید. به طور مثال از جویدن غذاهای سفت مانند ته دیگ، بادام، پسته و … خودداری نمایید.

همچنین برای باز کردن بسته بندی مواد غذایی و یا خرد کردن غذاهای سفت، از دندان های خود استفاده نکنید. در صورت مراقبت صحیح و رعایت توصیه ها، سالیان سال بدون آسیب به روکش ها، می توانید از آنها استفاده نمایید.

روکش تمام سرامیک دندان در تهران

بهترین زمان استفاده از روکش های تمام سرامیکی زیبایی

این روکش ها زمانی که زیبایی ظاهری اولویت دارد مورد استفاده قرار می گیرند. به طور کلی برای محافظت از دندان ها و اصلاح طرح لبخند، کاربرد دارند، با این وجود به دلیل استقامت کم، در صورت بی‌توجهی ممکن است شکسته شوند و یا روی آن‌‌ها ترک ایجاد شود. روکش های فلز سرامیک از استقامت بالایی برخوردارند و برای دندان های عقب که در دید نیستند و همچنین دندان هایی که به واسطه عصب کشی نیازمند استقامت بیشتر روکش هستند، بهترین گزینه می باشند.

قیمت روکش تمام سرامیک در تهران چقدر است؟

داشتن لبخندی زیبا با دندان هایی مرتب، یکی از عوامل زیبایی چهره است. اگر شما نیز از دندان هایی با سایز های متفاوت، خراب و پوسیده رنج می برید و به دنبال لبخندی زیبا هستید، روکش دندان بهترین راه حل برای شماست، اما قبل از انجام آن، باید ابتدا از هزینه این روش درمان آگاه باشید.

هزینه روکش‌های سرامیکی نیز همانند دیگر درمان های دندانپزشکی به چندین عامل مختلف بستگی دارد. به طور مثال بسته به تعداد دندان های مورد نیاز برای روکش، وضعیت دندان ها و نوع روکش انتخابی متفاوت است. در کلینیک دندانپزشکی خانم دکتر مونا نوروزی، شما بهترین خدمات را با بهترین قیمت دریافت خواهید کرد.

هزینه روکش‌های سرامیکی در تهران

کدام نوع از روکش های سرامیکی انتخاب بهتری برای دندان های شماست؟

انتخاب بهترین نوع روکش برای هر فرد بسته به علت و نیاز وی می تواند متفاوت باشد که در این مورد بهترین راهنما می تواند دکتر دندانپزشک باشد. به طور کلی اگر هدف از روکش دندان، زیبایی ظاهری دندان ها باشد، روکش های تمام سرامیک ظرافت بیشتری داشته و بسیار طبیعی هستند. در صورتی که اگر هدف، حفاظت از دندان های پوسیده و عصب کشی شده می باشد، استحکام روکش بسیار اهمیت خواهد داشت.

به طور کل و به توصیه متخصصان، در دندان های عقبی که نیروهای بیشتری بر دندان ها وارد می شود، استفاده از روکش هایی با استحکام بیشتر، اهمیت دارد و برای دندان های جلویی، زیبایی و طبیعی بودن روکش ها حائز اهمیت می باشد.

کاربرد روکش‌های تمام سرامیک در تهران

این روکش ها برای محافظت از دندان ها و اصلاح طرح لبخند افرادی که شکل ظاهری دندان های جلویی برایشان بسیار اهمیت دارد، بهترین گزینه است. این روکش ها که درخشندگی و جلوه دندان های طبیعی را دارند، با دندان های طبیعی قابل تشخیص نمی باشند. لازم به ذکر است که این روکش‌ها به دلیل ماهیت خاص مواد سرامیکی، برای دندان‌های عقبی که فشار زیادی روی آنها وارد می‌شود، توصیه نمی‌شود.

کاربرد روکش‌ تمام سرامیک

مراقبت پس از درمان روکش سرامیکی دندان

رعایت بهداشت دهان پس از روکش کردن، بسیار حائز اهمیت است، زیرا روکش ها نیز مانند دندان های طبیعی مستعد پوسیدگی هستند. بسیاری از افراد به غلط تصور می کنند که دندان های روکش شده دیگر نیازی به مراقبت ندارند. بنابراین می توان گفت که برای رعایت بهداشت دهان، علاوه بر مسواک زدن و نخ دندان کشیدن روزانه، استفاده از دهانشویه حاوی فلوراید را در برنامه روزانه خود بگنجانید، چرا که سبب جلوگیری از پوسیدگی بیشتر ریشه می گردد.

روکش هایی که کاملا از جنس سرامیک می باشند، بسیار مقاوم هستند و پایداری رنگ بالایی دارند، با این حال احتمال ترک خوردن آنها، همانند دندان طبیعی وجود دارد. به طور کلی در نظر داشته باشید که انجام کارهایی چون جویدن مواد غذایی سفت، فشار بیش از حد به دندان ها و … که به دندان طبیعی تان صدمه می زند، می تواند به روکش های دندان نیز آسیب بزند و باید از انجام آنها بپرهیزید.

مزایای روکش‌های سرامیکی

روکش های سرامیکی مزایای بسیاری دارند که علاوه بر زیبایی، به محافظت از دندان ها می پردازند و در نهایت موجب اصلاح طرح لبخند می شوند. از دیگر مزایای این روش می توان به پوشاندن عیوب و نقص ها، افزایش طول دندان ها، پنهان کردن بد رنگی ها و پر کردن فاصله بین دندان ها اشاره کرد. به طور مثال کسانی که دندان هایی شکسته دارند، می توانند با استفاده از این روش، دندان هایی یکدست و زیبا داشته باشند.

همچنین پر کردن فاصله بین دندان ها را می توان با روش لمینت دندان نیز انجام داد، اما زمانی که این فاصله تا 2 میلیمتر باشد، با روش روکش کردن، به راحتی فاصله بین دندان‌‌ها پر می‌شود. روکش های تمام سرامیک دندان، بر خلاف روکش های فلزی سرامیکی، وزن بسیار کمی دارند و فرد هیچ گونه احساس سنگینی نمی کند.

مزایای روکش‌های تمام سرامیکی در تهرانمعایب روکش تمام سرامیک

در کنار مزایا و فوایدی که این روکش ها دارند، معایبی نیز هستند که هر کس قبل از انتخاب این روش درمانی باید از آن ها آگاه باشد. یکی از معایب این روش، طول عمر کمتر نسبت به روکش های فلز سرامیک است. این روکش ها به دلیل ساختار ضعیف تری که دارند، نیاز به مراقبت بیشتری دارند. با این حال، اگر به خوبی از آن ها مراقبت کنید و تمامی نکات بهداشتی را رعایت کنید، به خوبی برای شما عمر خواهند کرد.

به طور مثال، جویدن غذاهای سفت به مرور زمان ممکن است باعث ایجاد ترک بر روی این روکش ها شود. از دیگر معایب این روش می توان به عدم قابلیت ترمیم آن اشاره کرد و زمانی که روکشی دچار ترک و یا شکستگی می شود، باید تعویض گردد. این کار باید قبل از نفوذ باکتری‌‌ها به زیر روکش انجام شود. در غیر این صورت به مرور زمان باعث پوسیدگی دندان خواهد شد.

جمع بندی

با توجه به اینکه این روزها داشتن لبخندی زیبا یکی از دغدغه های بسیاری از افراد جامعه است در این مطلب به بررسی دقیق روکش تمام سرامیک دندان در تهران پرداختیم. خوشبختانه با پیشرفت علم، داشتن دندان هایی سفید و یکدست، دیگر یک آرزو نیست و هر کسی می تواند از این موهبت بهره ببرد. بهترین روش برای افرادی که دندان هایشان دچار پوسیدگی و یا شکستگی شده است، روکش دندان است.

روکش ها نیز انواع مختلفی دارند که بسته به نیازتان، بهترین نوع را می توانید انتخاب کنید. در این روش بدون هیچ گونه درد و با هزینه کاملا مناسب، صاحب دندان هایی سفید و زیبا می شوید. هدف مهم و نهایی در این روش، رضایت بیمار و زیبایی دندان ها است. خانم دکتر مونا نوروزی، متخصص ترمیمی و زیبایی دندان، با مشاوره و بررسی وضعیت فیزیکی دندان ها و با انتخاب بهترین روکش، لبخندی زیبا را به شما هدیه می دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *