طراحی لبخند در تهران

اصلاح طرح لبخند یا طراحی لبخند در تهران به مجموعه کارهایی که دندانپزشک برای زیباتر کردن دندان ها هنگام لبخند انجام می دهد، گفته می شود. دندان ها نقش مهمی در زیبایی چهره دارند، زیرا لبخند با دندان های سالم و زیبا، باعث افزایش اعتماد به نفس فرد می شود و بر روی روابط اجتماعی آن تاثیر خواهد گذاشت.

فرآیند اصلاح طرح لبخند، سبب بهبود ظاهر لبخند از طریق یک یا چند روش مربوط به زیبایی دندان و لثه از جمله لمینت سرامیک، کامپوزیت دندان، بلچینیگ یا سفید کردن دندان، روکش تمام سرامیک زیبایی، ترمیم همرنگ دندان و … می شود. این فرآیند وابسته به اجزای صورت شخص، همچون نوع پوست، رنگ مو، دندان، لثه و لب ها است که برای داشتن یک لبخند زیبا، باید این اجزا در بهترین حالت ممکن باشند. از جمله موارد اصلاحی می توان به تغییر اندازه دندان ها، تغییر رنگ دندان ها، تغییر شکل دندان ها و میزان نمایان شدن لثه هنگام لبخند اشاره کرد.

اصول طراحی لبخند در تهران

انواع روش ها و متدهای طراحی لبخند در تهران 

طراحی لبخند لثه ای

طراحی لبخند دیجیتال

فواید طراحی لبخند در تهران

اصلاح طرح لبخند مناسب چه افرادی است؟

اصول طراحی لبخند در تهران

طرح لبخند برای ایجاد تقارن بین دندان ها و ایجاد هماهنگی کامل بین دندان ها و اجزاء صورت، به هنگام لبخند می باشد. اصلاح طرح لبخند یکی از اعمال جراحی زیبایی است که دسته بندی های مختلف را در خود جای داده و بسته به مشکلات دندانی افراد، شامل روش های متفاوتی است. دکتر مونا نوروزی، متخصص دندان پزشکی ترمیمی و زیبایی، با بررسی دقیق و مشاوره تخصصی، بهترین روش برای اصلاح طرح لبخند شما را برگزیده و با پیشرفته ترین متدها اجرا خواهند نمود.

اصلاح طرح لبخند در تهران

انواع روش ها و متدهای طراحی لبخند در تهران

امروزه بسیاری از افراد، متقاضی داشتن لبخندی زیبا هستند و به همین دلیل روش های گوناگونی برای زیبا سازی طرح لبخند به وجود آمده است. معرفی انواع این روش ها برای اصلاح طرح لبخند باعث آگاهی بیشتر بیماران در جهت انتخاب بهترین روش درمانی می گردد. روش‌های متداولی برای زیبایی دهان و دندان وجود دارد که در ادامه به معرفی آن ها خواهیم پرداخت.

دندانپزشکی زیبایی، یکی از زیر شاخه‌های دندانپزشکی است که با هدف رفع کردن نقص‌های دندان، لثه و فک، زیبایی و جذابیت را به چهره شما  بازمی گرداند. برخی از روش‌های اصلاح طرح لبخند عبارت اند از:

کامپوزیت ونیر

کامپوزیت ونیر دندان، برای تغییر رنگ و اصلاح فرم دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد که در این روش های اصلاحی، زیبا دیده شدن دندان ها مد نظر خواهد بود.

سفید کردن دندان یا بلیچینگ

سفید کردن دندان یا بلیچینگ از خدمات عمومی زیبایی دندانپزشکی است، اما به صورت دائمی نمی باشد. در این روش دندان‌های شما چند درجه روشن‌تر از حالت طبیعی می شود.

اصلاح خط لثه

افرادی که هنگام لبخند زدن بخش عظیمی از لثه آنها دیده می شود و یا دارای دندان های کوتاهی هستند، باید اصلاح خط لثه برای آنها صورت گیرد. البته گاهی برای لیفت لثه و اصلاح خط لثه از افزایش طول تاج دندان استفاده می شود که اغلب با استفاده از لیزر یا ارتودنسی، می توان این روش را انجام داد.

لمینت سرامیکی دندان

در این روش یک لایه متریال مخصوص روی دندان استفاده می گردد تا مشکلات ظاهری دندان، از قبیل فرم نا درست را از بین ببرد. لمینت سرامیکی دارای طول عمر بالایی است و دچار تغییر رنگ نمی شود. به این روش اصطلاحا لمینت سرامیکی یا پرسلن لمینت گفته می شود.

طراحی لبخند لثه ای

لبخند لثه ای به لبخندی گفته می شود که فرد هنگام لبخند زدن، بخش عظیمی از لثه وی نمایان شود. یکی از علل رایج این مشکل، اتصال بسیار نزدیک بین لثه‌ها و لب‌های بالا است. با اصلاح طرح لبخند، تناسب ضروری برقرار می‌شود و خط لثه در محل مناسب قرار می‌گیرد. طرح درمانی اصلاح لبخند لثه‌ای معمولاً با هدف کاهش میزان لثه نمایان شده و طبیعی‌تر کردن لبخند انجام می شود. هر چند متخصص پس از بررسی لازم بهترین درمان را توصیه می‌کند، اما پرکاربردترین و موثرترین روش‌های طراحی لبخند لثه ای به شرح زیر است:

  • جراحی لثه
  • جراحی لثه با لیزر
  • جراحی افزایش طول تاج
  • جراحی تغییر موقعیت لب
طراحی لبخند لثه ای

طراحی لبخند دیجیتال

طراحی لبخند دیجیتال به این صورت است که چند عکس از نماهای مختلف چهره بیمار گرفته می شود. سپس ویرایش لازم بر روی لبخند و دندان های بیمار، با توجه به فرم و هارمونی صورت انجام می گیرد. نتیجه درمان اصلاح طرح لبخند به بیمار نشان داده می شود و بدین صورت بیمار می تواند با تکیه بر نتیجه درمان، راجب روند درمانی اظهار نظر کند تا دندانپزشک بنا به درخواست بیمار اقدام به اصلاح طرح لبخند نماید.

طراحی لبخند دیجیتال در دندانپزشکی این امکان را می‌دهد که در بهترین شکل و با درصد خطای بسیار کم و مطابق با خواست بیمار، اصلاحات انجام شود. از جمله مزایای این طرح، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • امکان مشاهده تغییرات قبل از شروع درمان
  • ایجاد طرح لبخند با توجه به فرم صورت و لب های فرد
  • رضایت کامل بیمار از طرح لبخند
طراحی لبخند دیجیتال

فواید طراحی لبخند در تهران

هنگامی که فرم دندان ها نامناسب و یا رنگی متمایل به زرد داشته باشند، باعث عدم اعتماد به نفس شده و همچنین بر روی روابط اجتماعی افراد تاثیر منفی می گذارد. اولین و مهمترین فایده اصلاح طرح لبخند، افزایش اعتماد به نفس است. داشتن دندان هایی کج و نا فرم، جویدن مواد غذایی را برای شما سخت و طاقت فرسا می کند. اگر غذا به خوبی جویده نشود، مشکلات گوارشی را در پی خواهد داشت.

علاوه بر این، اگر دندان ها به خوبی هماهنگ نباشند و فک ها روی هم جفت نشوند، صحبت کردن نیز سخت خواهد شد. از دیگر مزایای این طرح داشتن دندان هایی سالم و به دور از پوسیدگی است، چرا که دندان‌هایی که مرتب و صاف شده باشند، کمتر در معرض پوسیدگی قرار می‌گیرند و مراقبت از آن‌ها نیز آسان‌تر خواهد بود.

طراحی لبخند

اصلاح طرح لبخند مناسب چه افرادی است؟

اصلاح طرح لبخند برای کسانی که از دندان هایی نا فرم، نا مرتب، لب پریده و زرد رنگ، برخوردارند یا هنگام لبخند، نمایش لثه ها بیش از حد باشد، بسیار مناسب است. بعضی از افراد دندان هایی کج و نامرتب دارند و لازم است که برای اصلاح این نامرتبی، از روش های مختلف ترمیمی استفاده شود. بدیهی است که با زیبا تر شدن دندان ها، زیبایی لبخند نیز چندین برابر خواهد شد.

بسیاری از افراد ممکن است به دلایل مختلف، دچار لب پریدگی دندان شده باشند. در روش های مختلف ترمیمی، پریدگی لبه دندان ها اصلاح شده و دوباره دندان هایی یکدست و زیبا خواهید داشت. همچنین در صورت از دست دادن دندان، لبخند زیبایی خود را از دست خواهد داد، دندانپزشک در این حالت، غالبا ایمپلنت دندان یا در صورت امکان، استفاده از روکش را توصیه خواهد کرد.

اصلاح طرح لبخند

جمع بندی

یکی از دغدغه های امروز بسیار از افراد جامعه، داشتن لبخندی زیبا است، چرا که باعث افزایش زیبایی صورت و همچنین افزایش اعتماد به نفس می شود. لبخند زیبا مستلزم داشتن دندان هایی یکدست، سفید، تراز و ردیف می باشد. درخشندگی و سفیدی دندان ها، منجر به جوان تر نشان داده شدن چهره می شود و دندان تیره و رنگ پریده، چهره فرد را مسن تر نشان می دهد.

طراحی لبخند در تهران شامل مجموعه ای از درمان ها است که سبب زیبایی لبخند فرد می گردد. هدف مهم و نهایی در درمان طراحی لبخند، رضایت بیمار و زیبایی صورت و لبخند آن است. خانم دکتر مونا نوروزی، متخصص ترمیمی و زیبایی دندان، با مشاوره و بررسی وضعیت فیزیکی هر بیمار، بهترین روش اصلاحی را پیشنهاد خواهند کرد تا با خیال راحت، زیباتر شدن لبخند خود را به ایشان بسپارید. برای آگاهی از هزینه های اصلاح طراح لبخند، می توانید به هزینه طراحی لبخند مراجعه نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *