هزینه کامپوزیت دندان در تهران

لمینت سرامیک در تهران جهت افزایش زیبایی دندان ها و طراحی لبخند صورت می گیرد. لمینت سرامیکی لایه نازکی است که برای هر فرد به طور اختصاصی ساخته می شود و بر روی دندان های طبیعی قرار می گیرد. برای این کار معمولا به میزان بسیار کم دندان ها تراشیده می شوند. میزان این تراش با توجه به تشخیص دندانپزشک متخصص و شکل دندان ها متفاوت است.

امروزه روش های متفاوتی برای ترمیم و زیبایی دندان ها از قبیل لمینت کامپوزیت، بلیچینگ دندان، روکش تمام سرامیک دندان و ترمیم همرنگ دندان ها موجود است که لمینت دندان سرامیکی نیز یکی از این روش ها بوده و قادر به رفع انواع عیوب دندان از جمله پریدگی لبه دندان ها، زرد بودن و فاصله بین دندان ها می باشد. ونیرهای لمینت بسیار قوی و ماندگار می باشند و طول عمری بین ۱۰ تا ۱۵ سال دارند.

از مهمترین مزیت های لمینت دندان این است که به راحتی لکه نمی گیرند، و همین امر سبب محبوبیت آن در بین مشتریان شده است. ونیرهای لمینت با تغییر شکل دندان ها و رفع فاصله بین دندان ها، سبب ایجاد یکنواختی بین دندان ها شده و باعث زیباسازی فوق العاده ی لبخند می گردند و دلیل اصلی افراد برای دریافت لمینت دندان سرامیکی نیز همین می باشد.

انواع لمینت سرامیکی در تهران

روش انجام لمینت سرامیک در تهران

مراحل لمینت سرامیک دندان

مزایای لمینت سرامیک

عوارض لمینت سرامیک دندان

هزینه لمینت سرامیک در تهران

لمینت سرامیک مناسب برای چه افرادی است؟

چه کسانی نباید از ونیر سرامیکی استفاده کنند؟

تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیتی

لمینت سرامیکی بهتر است یا کامپوزیت


انواع لمینت سرامیکی در تهران

لمینت های سرامیکی که برای اصلاح طرح لبخند مورد استفاده هستند، از چندین جنس و مواد سرامیکی مختلف تهیه می شوند. انتخاب بهترین نوع با توجه به ظاهر و عیوب دندان ها توسط خود دندان پزشک تعیین می شود.

دکتر مونا نوروزی، متخصص دندان پزشکی ترمیمی و زیبایی، با بررسی دقیق و مشاوره تخصصی، بهترین نوع لمینت را که مناسب دندان های بیمار باشد انتخاب می نماید. سرامیک ها طبق مواد مورد استفاده در ساخت آنها به دسته بندی های زیر تقسیم می شوند:

سرامیک های بر پایه شیشه

این نوع لمینت ها بر پایه شیشه هستند و به همین علت، احتمال شکستن آن هنگام وارد آمدن فشار بیش از حد، بیشتر از سایر لمینت های دندان است. مزیت استفاده از این نوع لمینت، طراحی با ضخامت کمتر از نیم میلیمتر است که در نتیجه نیازی به تراشیدن مینای دندان نیست.

سرامیک های بر پایه آلومینا 

این نوع سرامیک ها استحکام بالاتری دارند و دیرتر می شکنند، اما درخشندگی آنها نسبت به سرامیک های بر پایه شیشه کمتر است.

سرامیک های برپایه زیرکونیا

این نوع سرامیک ها هیچ گونه شیشه در ساختارشان به کار نرفته است، بنابراین مستحکم تر و سخت تر از سرامیک های بر پایه شیشه می باشند، اما درخشندگی کمتری نسبت به سرامیک های بر پایه آلومینا و شیشه دارند.

روش انجام لمینت سرامیک در تهران

برای انجام لمینت دندان ابتدا دهان و دندان ها توسط دندانپزشک متخصص معاینه می شود تا مشخص شود شرایط لازم برای لمینت کردن دندان ها را دارید. سپس دندانپزشک تخمینی از تعداد دندان هایی که نیاز به لمینت دندان دارند، زمان درمان، هزینه لمینت دندان و غیره را در اختیار شما قرار می دهد. پس از آن، دندانپزشک باید دندان های بیمار را آماده سازی کند و پس از قالبگیری و ساخت لمینت توسط لابراتور، آن را بر روی دندان های بیمار نصب نماید.

انواع لمینت سرامیکی در تهرانمراحل لمینت سرامیک دندان

برای شروع ابتدا دندان ها توسط دندانپزشک پاکسازی و جرمگیری می شوند، سپس لایه بسیار نازکی حدودا بین 0.5 تا 1.5 میلیمتر از مینای دندان تراشیده می شود. پس از آماده سازی دندان، قالب دندان توسط دندانپزشک تهیه خواهد شد و به آزمایشگاه دندانپزشکی فرستاده می شود.

روکش لمینت دندان، متناسب با فرم دندان هر شخص و با رنگ دلخواه و انتخابی آن در آزمایشگاه دندانپزشکی ساخته می شود که ممکن است حدود دو الی سه هفته طول بکشد. پس از آماده شدن روکش های لمینت دندان، دندانپزشک آن را به دندان های بیمار می چسباند. یکی از مهمترین مراحل انجام لمینت، این بخش است و باید به گونه ای باشد که هیچ فاصله ای بین دندان و لثه ایجاد نشود.

مزایای لمینت سرامیک

لبخند با دندان های سالم و زیبا، باعث افزایش اعتماد به نفس فرد می شود. اگر شما نیز جزو آن دسته از افرادی هستید که زیبایی و سلامت دندان هایتان برایتان اهمیت دارد، لمینت دندان را به شما توصیه می کنیم. این روش از مزایای بسیاری از قبیل موارد زیر برخوردار است.

  • اصلاح طرح لبخند
  • مقاوم در برابر زرد شدن
  • طول عمر بالا
  • برطرف کردن عیوب ظاهری دندان ها
  • طبیعی بودن
  • دارای طیف رنگی گسترده

مزایای لمینت سرامیک در تهرانعوارض لمینت دندان

همانطور که پیش تر گفتیم، برای انجام این روش بر روی دندان ها، دندانپزشک لایه بسیار نازکی از دندان را می تراشد. این درمان ممکن است عوارض و معایبی داشته باشد، اما به گونه ای نیست که تمام بیماران دچار این عوارض شوند. این موضوع به موارد زیادی از جمله تخصص، دانش و تجربه دندانپزشک، مراقبت های پس از لمینت کردن دندان توسط بیمار، مواد و تجهیزات مورد استفاده طی درمان بستگی دارد. از جمله معایب لمینت دندان عبارتند از:

عدم امکان ترمیم

جنس لمینت دندان بسیار سخت و محکم است و در صورت رعایت مراقبت های بعد از لمینت کردن دندان، می توانید همیشه دندان هایی سالم و زیبا داشته باشید، اما در صورت رعایت نکردن این مراقبت ها، ممکن است لمینت دچار پریدگی یا شکستگی شود. در این صورت به دلیل جنس مخصوص مواد تشکیل دهنده لمینت، باید لمینت آن دندان تعویض شود و امکان ترمیم وجود ندارد.

هزینه بالاتر نسبت به سایر روش ها

در کنار مزایای بسیار، هزینه لمینت کردن دندان ها بالاتر از روش هایی همچون کامپوزیت کردن دندان، بلیچینگ یا سفید کردن دندان و اغلب درمان های دندانپزشکی زیبایی است.

حساسیت دندان ها

حساسیت دندان ها در اغلب موارد طبیعی و شایع است و در صورتی که با آن مواجه شدید، جای هیچ گونه نگرانی نیست، چرا که پس از مدت کوتاهی از بین می رود. در صورتی که این حساسیت پس از مدتی از بین نرفت، حتما با دندانپزشک خود مشورت نمایید.

هزینه لمینت سرامیک در تهرانهزینه لمینت سرامیک در تهران

داشتن لبخندی زیبا با دندان هایی مرتب و سفید یکی از مهم ترین عوامل زیبایی است. اگر به دنبال لبخندی زیبا و مرتب هستید، لمینت دندان بهترین راه حل برای شماست، اما در ابتدا شاید اولین سوالی که برای شما نیز پیش بیاید، هزینه این کار باشد. هزینه لمینت دندان به مقدار قابل توجهی می تواند متفاوت باشد و این تفاوت قیمت، بسته به تعداد دندان ها، وضعیت دندان ها و کیفیت روکش های لمینت متغیر می باشد.

لمینت سرامیک مناسب برای چه افرادی است؟

لمینت دندان که یکی از روش های زیبایی دندان ها می باشد، بدون آسیب به دندان ها و با استحکام فوق العاده می تواند یک لبخند زیبا به شما هدیه بدهد. لمینت دندان برای افرادی مناسب است که به هر دلیل رنگ دندان هایشان زرد و یا کدر شده است، زیرا لمینت رنگ نامناسب دندان‌ها را تغییر می دهد و از طرفی تا مدت ها بدون تغییر رنگ، باقی می ماند. همچنین لمنیت سرامیک برای کسانی که دندان های نافرم دارند، مناسب بوده و در صورتی که بین دندان‌ها فاصله باشد، می توان این فضای خالی را با لمینت پر کرد.

لمینت سرامیک مناسب برای چه افرادی است؟چه کسانی نباید از ونیر سرامیکی استفاده کنند؟

لمینت دندان یکی از روش‌های اصلاح طرح لبخند است که اخیرا طرفداران زیادی پیدا کرده است. لمینت به لایه ای همرنگ دندان گفته می‌شود که علاوه بر سفیدتر کردن دندان‌ها، کاستی ها و معایب دندان‌ را نیز می‌پوشاند.

لمینت به چهره افراد جذابیت می‌بخشد و زیبایی لبخند را دوچندان می کند، اما در عین حال برای تمامی افراد گزینه مناسبی نمی باشد. به طور مثال کسی که درمان ریشه دندان انجام داده باشد، برای محافظت از دندان خود نیاز به روکش کردن دارد و به هیچ عنوان نمی تواند از لمینت شکننده استفاده نماید. همچنین برای افرادی که پوسیدگی دندان دارند و یا مینای دندان ضعیفی دارند نیز مناسب نمی باشد.

تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیتی

لمینت سرامیکی و کامپوزیتی هر دو برای رفع زردی، برطرف کردن کاستی ها و بد فرمی دندان ها و اصلاح طرح لبخند کاربرد دارند. لمینت سرامیک دندان اگر به خوبی مراقبت شود، بین ۱۰ تا ۱۵ سال طول عمر دارد، اما عمر ونیر کامپوزیتی بین 4 الی ۶ سال است. از دیگر تفاوت های لمینت دندان این است که نیاز به پالیش ندارد، در صورتی که ونیر کامپوزیت ها سالانه نیاز به پالیش دارند. در لمینت سرامیکی دندان ها نیاز به تراش  و قالبگیری دارند، در صورتی که در ونیر کامپوزیتی دندان ها نیازه به تراش و یا قالبگیری ندارند.

لمینت سرامیک در تهران

لمینت سرامیکی بهتر است یا کامپوزیت

کامپوزیت و لمینت سرامیک دندان هر دو از درمان های زیبایی دندان هستند که به افزایش زیبایی و تغییر ظاهری دندانها کمک می کنند و در هر کدام از این درمان ها، لایه نازکی به دندان ها چسبانده می شود و رنگ، اندازه و شکل دندان را تغییر می دهند.

پاسخ این سوال بسته به انتخاب شما و دندان هایتان دارد و در این خصوص که کدام یک از این روش ها برای شما مناسبتر است، تنها دندانپزشک متخصص می تواند نظر دهد. بنابراین برای انتخاب بهترین روش، حتما به نظر متخصص تان گوش کنید، چرا که جزئیات صورت در انتخاب نوع روکش تاثیرگذار است. با انتخاب پزشک متخصص و مشورت با او در نهایت می توانید از سلامت و زیبایی دندان هایتان لذت ببرید.

لمینت سرامیک در تهرانجمع بندی

امروزه داشتن لبخندی زیبا با دندان هایی مرتب و سفید به یکی از دغدغه های افراد تبدیل شده است، زیرا داشتن دندان هایی سفید و یکدست باعث افزایش اعتماد به نفس افراد شده و در بهبود روابط اجتماعی نیز تاثیر گذار است. از دیگر مزیت های داشتن دندان هایی سفید و یکدست، جوانتر نشان دادن چهره است که در این مقاله به طور کامل، لمینت دندان در تهران را بررسی کردیم.

روش های متفاوتی برای اصلاح فرم، رنگ و برطرف کردن نقص های ظاهری دندان ها وجود دارد که یکی از روش های سریع و موثر برای این امر، لمینت دندان است. این روش درمانی قطعی، بدون درد و با هدف زیبایی صورت و لبخند است. اگر می خواهید با هزینه معقول و منصفانه و پیش یکی از بهترین متخصصان دندانپزشکی زیبایی، لبخندی زیبا داشته باشید، می توانید به کلینیک دکتر مونا نوروزی مراجعه نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *