کامپوزیت دندان در تهران

لمینت کامپوزیت در تهران یکی از پرطرفدارترین روش های مورد استفاده در دندانپزشکی، برای اصلاح طرح لبخند است. کامپوزیت ونیر در واقع یک لایه نازک مواد کامپوزیتی است که برای تغییر رنگ و اصلاح فرم دندان ها در طراحی لبخند استفاده می شود. این روش در یک روز و در مطب دندان پزشکی قابل انجام است که در اکثر موارد نیازی به تراش دندان ها نمی باشد.

داشتن لبخندی زیبا به وسیله دندان هایی سفید و مرتب یکی از مهم ترین ارکان زیبایی چهره به حساب می آید. این روزها داشتن لبخندی زیبا یکی از دغدغه های بسیاری از افراد جامعه است. خوشبختانه با پیشرفت علم، داشتن دندان هایی سفید و یکدست، دیگر یک آرزو نیست و هر کسی می تواند از این موهبت بهره ببرد.

روش های گوناگونی از جمله لمینت سرامیک، کامپوزیت دندان، بلچینیگ یا سفید کردن دندان، روکش تمام سرامیک زیبایی، ترمیم همرنگ دندان و … برای طراحی لبخند وجود دارد که هر یک از این روش ها را با توجه به تشخیص دکتر دندانپزشک زیبایی و ترمیمی، می توان استفاده کرد.

انواع لمینت کامپوزیت در تهران

روش و مراحل انجام لمینت کامپوزیت در تهران

برداشتن لمینت کامپوزیت (ریموو کردن کامپوزیت)

لمینت کامپوزیت متحرک

بهترین مارک کامپوزیت دندان در تهران چیست؟

رنگ بندی لمینت کامپوزیت

مراقبت از کامپوزیت دندان

قیمت لمینت کامپوزیت در تهران

مزایای کامپوزیت دندان

عوارض کامپوزیت دندان

معایب کامپوزیت دندان

لمینت کامپوزیت مناسب برای چه افرادی است؟

چه کسانی نباید از کامپوزیت استفاده کنند؟

طول عمر و ماندگاری کامپوزیت دندان چقدر است؟

تفاوت لمینت سرامیک و کامپوزیت

فرق لمینت کامپوزیت و روکش دندان

انواع لمینت کامپوزیت در تهران

مواد کامپوزیت با توجه به تعداد و اندازه ذرات‌شان در دسته های مختلف قرار می‌گیرند و کاربردهای گوناگونی نیز دارند. به طور کلی این مواد به چهار دسته تقسیم می شوند:

کامپوزیت میکروفیلد

این نوع ماده دارای ذرات ریز با استحکام کم می باشد. از مزیت های این مواد، داشتن سطحی صاف تر و درخشان تر است که رنگی ثابت تر، نیاز به پالیش های دوره ای کمتری دارد.

کامپوزیت هیبرید

این نوع ماده دارای موادی با ذرات بزرگتر و استحکام بیشتر است که برای دندان های خلفی از آن استفاده می شود.

کامپوزیت نانوفیلد

این نوع ماده دارای موادی با ذرات ریز است که در زیبایی و ترمیم دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد.

کامپوزیت ای پی اس (IPS)

یکی از جدید ترین مواد مورد استفاده است که به دلیل داشتن مواد سرامیکی، دارای ثبات رنگ بیشتر و استحکام بالاتری بوده و شباهت ظاهری بسیار نزدیکی به لمینت های سرامیکی دارد.

روش و مراحل انجام لمینت کامپوزیت در تهران

ابتدا باید قبل از انجام این کار، دندان ها را آماده سازی کرد. برای آماده سازی، ابتدا دهان و دندان ها توسط دندانپزشک متخصص معاینه می شود تا مشخص شود شرایط لازم برای انجام این روش زیبایی وجود دارد یا خیر، سپس درمان شروع می شود.

در ابتدا پس از انجام معاینات دندان و برطرف نمودن پوسیدگی ها و یا التهابات لثه، دندان هایی که قرار است مواد بر روی آنها قرار گیرند، به طور کامل تمیز می شوند تا بین کامپوزیت و مینای دندان پیوند مستحکمی برقرار شود. دندان‌ها از ذرات غذا، جرم، پلاک و غیره پاکسازی می شوند و در صورت لزوم، تراش دندان انجام می شود.

مواد با رنگ مورد نظر روی دندان ها قرار می گیرد و پس از تایید نهایی توسط بیمار، مواد قرار گرفته روی دندان به کمک نور آبی سفت می‌شوند. در نهایت برای ایجاد یک سطح درخشان و کاملا صاف، اضافات برداشته می‌شود و پالیش کامل انجام می‌شود.

مراحل انجام لمینت کامپوزیت در تهران

برداشتن لمینت کامپوزیت (ریموو کردن کامپوزیت)

نگرانی بسیاری از افراد، برداشتن کامپوزیت های دندانشان است. نگران نباشید، زیرا یک دندانپزشک حرفه ای می تواند عمل برداشتن را بدون آسیب رساندن به دندان های طبیعی انجام دهد. روش ها و تکنیک های مختلفی برای این امر وجود دارد که برخی از آنها با پیشرفت تکنولوژی سریع تر و ایمن تر شده اند.

در این تکنیک ها شیارهایی بر روی کامپوزیت ایجاد می شود و با استفاده از تجهیزات مختلف جداسازی انجام می گیرد. در صورتی که برداشتن مواد از روی دندان با مهارت و تجربه ی کافی انجام شود، امکان آسیب به مینای دندان وجود ندارد و پس از برداشتن، دندان ها به شکل اولیه ی خود باز خواهند گشت.

لمینت کامپوزیت متحرک

لمینت متحرک روکشی موقت با قابلیت جدا شدن است که در مدت زمانی کوتاه، تمام عیوب ظاهری دندان ها را بر طرف می سازد. کامپوزیت متحرک دندان برای کسانی که زمان کافی برای انجام درمان دائمی دندان های خود ندارند، گزینه بسیار مناسبی است.

در این روش پس از قالب گیری از دندان ها، یک پلاک از جنس پلیمر غیرسمی ساخته می شود که به راحتی می توان آن را بر روی دندان ها قرار داد تا ترک ها، شکستگی ها، بدرنگی، بدفرمی دندان ها را بپوشاند و یا جای خالی چند دندان را پر کند. این پلاک بسیار راحت و سبک است و باعث ایجاد هیچ گونه آلرژی نمی شود.

لمینت کامپوزیت متحرک

بهترین مارک کامپوزیت دندان در تهران چیست؟

از ویژگی های یک برند خوب می توان به سهولت کار و شکل پذیری مناسب، طیف کامل رنگ، شفافیت و دوام خوب آن اشاره کرد. برندهای مختلفی برای کامپوزیت دندان وجود دارد که از جمله بهترین های آن می توان به برندهای ژاپنی Gradia DIrect ،Geanial و kuraray و برند های آمریکایی به نام های Bisco ،3M و Cosmedent، همچنین برند های سوئیسی مثل سارمکو اشاره کرد.

البته باید به این نکته توجه داشت که در کنار انتخاب یک برند خوب، مهارت و تکنیک دندانپزشک بسیار حائز اهمیت است، زیرا اکثر برندها دارای استانداردهای لازم بوده و مراحل کنترل کیفی را طی کرده اند و در صورتی که دندانپزشک مهارت لازم را نداشته باشد، ممکن است با بهترین نوع کامپوزیت، نتیجه ای عکس حاصل شود.

رنگ بندی لمینت کامپوزیت

این نوع درمان، بدون اینکه هیج تراشی بر روی دندان صورت گیرد، موجب زیباسازی و سفید شدن دندان می شود. این مواد که ساختاری پلاستیکی دارند، در رنگ های متنوعی از رنج رنگ نرمال گرفته تا رنگ‌های بسیار سفید و یخچالی، مورد استفاده قرار می گیرند.

شما نیز می توانید با مشورت دندانپزشک معالجتان، رنگ مناسب را مطابق با رنگ پوستتان انتخاب کنید. توجه داشته باشید که بهتر است رنگی را انتخاب کنید که طبیعی به نظر برسد و بیش از حد نسبت به رنگ طبیعی دندان هایتان سفیدتر نباشد.

رنگ بندی کامپوزیت دندان

مراقبت از کامپوزیت دندان

مراقبت از دندان های کامپوزیت شده بخشی از مهمترین کارهایی است که باید حتما به آن توجه داشته باشید، زیرا باعث افزایش طول عمر آن می شود. مسواک زدن به طور مرتب باید صورت بگیرد، اما مسواک به تنهایی برای حفظ بهداشت دندان کافی نیست، در نتیجه برای نظافت بهتر تمام فواصل بین دندان ها، بهتر است از نخ دندان نیز استفاده نمایید.

همانطور که پیش تر اشاره کردیم، برای جلوگیری از آسیب رسیدن به دندان های ترمیم شده با این روش، از خوردن غذاهای سفت مانند ته دیگ اجتناب نمایید. همچنین ترجیحا از خوردن غذاهای رنگی و نوشیدن چای و قهوه بپرهیزید و یا بلافاصله پس از مصرف، دندان های خود را مسواک کنید. ویزیت‌های متناوب خود را برای بررسی سلامت کامپوزیت و دندان‌های‌تان، در برنامه سالیانه خود بگنجانید و در صورت شکستگی، حتما کامپوزیت دندان آسیب دیده را ترمیم نمایید.

قیمت لمینت کامپوزیت در تهران

داشتن لبخندی زیبا و دندان هایی مرتب و سفید یکی از مهم ترین عوامل زیبایی است. اگر به دنبال لبخندی زیبا هستید، کامپوزیت دندان بهترین راه حل برای شماست، اما قبل از انجام این روش، باید ابتدا از هزینه آن آگاه باشید. هزینه کامپوزیت‌ دندان نیز همانند دیگر درمان های دندانپزشکی بسته به تعداد دندان های انتخابی، وضعیت دندان ها و نوع مواد انتخابی متفاوت است. در کلینیک دندانپزشکی دکتر مونا نوروزی، شما با کیفیت‌ترین مواد را برای ترمیم‌های کامپوزیت دریافت خواهید کرد.

لمینت کامپوزیت

مزایای کامپوزیت دندان

این روش ترمیمی یکی از پرطرفدارترین روش هایی است که در طراحی لبخند استفاده می شود. به کمک این روش فرم، رنگ و لب پریدگی دندان ها اصلاح می شود. یکی از مهمترین مزایای این روش این است که مینای دندان هیچ گونه آسیبی نمی بیند و دندان ها تراش نمی خورند، زیرا مواد مستقیم بر روی دندان ها چسبانده می شوند.

از دیگر مزایای این روش این است که هزینه کمتری نسبت به لمینیت‌های سرامیکی دارند و در یک جلسه قابل انجام است. همچنین به دلیل تنوع در رنگ انتخابی، ظاهری مانند دندان‌های طبیعی دارد. در صورت بروز هر اتفاقی که باعث آسیب دیدن کامپوزیت شود، می توان آن را ترمیم کرد. از دیگر مزایای این روش می توان به امکان انجام اصلاحات مورد نظر بیمار، بعد از فرم دادن اشاره کرد.

عوارض کامپوزیت دندان

از مهم ترین عارضه های کامپوزیت دندان می توان به مشکلاتی نظیر التهاب لثه اشاره کرد. این عارضه به دلیل درمان غیر اصولی رخ می دهد. هنگامی که مواد بر روی دندان گذاشته می شود، هیچ گونه فاصله میان مواد و لثه نباید باشد، در غیر این صورت به مرور زمان لثه دچار التهاب و عفونت می گردد. در این زمان تنها راه درمان، برداشتن مواد قبلی، درمان مشکلات لثه و سپس گذاشتن موادجدید است.

برای پیشگیری از بروز چنین مشکلی، انتخاب دندانپزشکی ماهر و با تجربه بهترین راه حل می باشد. از دیگر عارضه های این روش، تغییر رنگ می باشد که به دلیل عدم رعایت مراقبت های لازم پس از انجام کامپوزیت به وجود می آید.

کامپوزیت دندان

معایب کامپوزیت دندان

در کنار مزایا و فوایدی که دارند، معایبی نیز هستند که هر کس قبل از انتخاب این روش درمانی باید از آن ها آگاه باشد. یکی از معایب این روش، تغییر رنگ آن ها به مرور زمان است. موادی که در کامپوزیت ها به کار رفته اند، به مرور زمان و بنا به عادات تغذیه ای همچون مصرف چای، قهوه و غذاهای رب دار تغییر می کنند.

با رعایت یک سری اصول بهداشتی و مراقبتی، می توان این تغییر رنگ را به تعویق انداخت، به طور مثال میزان مسواک زدن بیمار و پالیش کردن دندان ها هر ۶ ماه یکبار، از زرد شدن زود هنگام کامپوزیت های دندان جلوگیری می کند.

لمینت کامپوزیت مناسب برای چه افرادی است؟

کامپوزیت دندان یکی از روش‌های پرطرفدار اصلاح طرح لبخند است. در این روش علاوه بر سفیدتر کردن دندان‌ها، کاستی ها و معایب آن‌ نیز ‌پوشانده می شود. این روش زیبایی دندان به چهره افراد جذابیت می‌ بخشد و زیبایی لبخند را دو چندان می کند. این روش برای کسانی که به اصلاح فرم، تغییر رنگ و یا پر کردن فواصل بین دندان ها نیاز دارند، بسیار مناسب است. همچنین کسانی که دندان هایی نامنظم دارند، با تشخیص پزشک می توانند از این روش به جای ارتودنسی استفاده نمایند.

مزایای کامپوزیت دندان

چه کسانی نباید از کامپوزیت استفاده کنند؟

این روش بدون آسیب به دندان ها و با استحکام فوق العاده، یک لبخند زیبا را به شما هدیه می دهد. در عین حال این روش برای تمامی افراد گزینه مناسبی نمی باشد. در واقع کامپوزیت تنها برای برطرف نمودن مشکلات زیبایی دندان ها، مانند رفع کجی، فاصله ی بین آن ها و… بکار می رود و در مورد مشکلات درمانی و عملکردی دندان ها کارایی ندارد.

طول عمر و ماندگاری کامپوزیت دندان چقدر است؟

طول عمر کارهای زیبایی دندان مانند لمینت سرامیکی، کامپوزیت دندان و … بستگی به رعایت و میزان مراقبت های افراد دارد. طول عمر ونیر کامپوزیتی هم در صورت رعایت بهداشت و انجام کارهای مراقبتی پس از انجام این روش، حدودا بین 6 تا 8 سال می باشد.

طول عمر این روش به هیچ وجه دائمی نیست. تنها کاری که می توان انجام داد، افزایش دوام آن ها با مراقبت و نگهداری از آنهاست. به طور مثال بعد از انجام کامپوزیت دندان باید از خوردن غذاهای سفت، سیب گاز زدن، شکستن پسته، تخمه، بادام و انواع خوراکی‌های سخت پرهیز کنید.

ماندگاری کامپوزیت دندان

تفاوت لمینت سرامیک و کامپوزیت

کامپوزیت و لمینت دندان هر دو از درمان های زیبایی دندان هستند که به افزایش زیبایی و تغییر ظاهری دندان ها کمک می کنند و در هر کدام از این درمان ها، لایه نازکی به دندان ها چسبانده می شود و رنگ، اندازه و شکل دندان را تغییر می دهند.

یکی از تفاوت های مهم این دو روش، هزینه آن ها است که برای بسیاری از افراد حائز اهمیت می باشد. هزینه کامپوزیت دندان به علت نوع و جنس مواد به کار رفته، بسیار کمتر از لمینت سرامیک است. همچنین لمینت سرامیکی اگر به خوبی مراقبت شود، بین ۱۰ تا ۱۵ سال طول عمر دارد، اما عمر ونیر کامپوزیتی بین 4 الی ۶ سال است.

از دیگر تفاوت های این دو روش این است که در لمنیت سرامیکی، دندان ها نیاز به پالیش ندارد، در صورتی که ونیر کامپوزیت ها سالانه نیاز به پالیش دارند. در لمینت سرامیکی، دندان ها نیاز به تراش و قالبگیری دارند، در صورتی که در ونیر کامپوزیتی دندان ها نیاز به تراش و یا قالبگیری ندارند و مینای دندان هیچ گونه آسیبی نمی بیند.

فرق لمنیت کامپوزیت و روکش دندان

کامپوزیت ونیر روشی درمانی است که بیشتر جنبه زیبایی دارد و در مواردی که دندان ها نافرم باشند و یا بد رنگ شده باشند، استفاده می شود. در این روش، مواد تنها بر روی سطح خارجی دندان قرار می گیرند و معمولا نیاز به تراش دندان ها نیست، اما کامپوزیت همیشه نمی تواند درمان موثری باشد. به طور مثال در مواردی که دندان عصب کشی شده باشد، کامپوزیت ونیر توانایی محافظت از آن را ندارد، زیرا دندان عصب کشی شده بافت زیادی را به علت پوسیدگی از دست داده است و شکننده تر می باشد و برای محافظت نیاز به روکش دندان دارد.

فرق کامپوزیت و روکش دندان

جمع بندی

یکی از مواردیکه این روزها فکر بسیار از افراد جامعه را به خود مشغول کرده است، داشتن دندان هایی زیبا، مرتب و یکدست می باشد. درخشندگی و سفیدی دندان ها، منجر به جوان تر نشان داده شدن چهره می شود و دندان تیره و رنگ پریده، چهره فرد را مسن تر نشان می دهد.

کامپوزیت دندان در تهران جزو یکی از روش های پرطرفداری است که افراد برای زیبایی دندان های خود انتخاب می نمایند. در این روش بدون هیچ گونه درد و با هزینه کاملا مناسب، صاحب دندان هایی سفید و زیبا می شوید. هدف مهم و نهایی در این روش، رضایت بیمار و زیبایی صورت و لبخند است. خانم دکتر مونا نوروزی، متخصص ترمیمی و زیبایی دندان، با مشاوره و بررسی وضعیت فیزیکی دندان ها و با بهترین مواد، لبخندی زیبا را به شما هدیه می دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *